Didelis kiekis vitamino C, antibakterinis muilas ar karšta arbata – išeitys, kurios gali padėti apsisaugoti nuo peršalimo artėjant žiemos sezonui. Tačiau mes turime jums ir malonesnių vaistų: masažas.

Great-MassageRemiantis „Alternatyvioji medicina“ žurnale skelbtu tyrimu (angl. „The Journal of Complimentary and Alternative Medicine“), masažas ne tik suteikia malonumo jausmą, bet ir darp teigiamą įtaką jūsų sveikatai. Tinkamai atliekamas masažas gali pastiprinti imuninę sistemą ir sumažinti stresą.

Skelbtame tyrime 50 savanorių buvo suskaidyti į dvi grupes: pirmajai, kartą dienoje, suteikiamas klasikinis viso kūno masažas, antrajai taikoma lengvų prisilietimų terapija (tačiau nebuvo atliekami jokie masažų terapijos judesiai). Po 45 minučių terapijos imami kraujo tyrimai, kurie parodė, jog pirmosios grupės kraujyje pastebimas didelis baltųjų kraujo kūnelių padidėjimas (grupės, kuriai buvo atliekamas klasikinis viso kūno masažas) lyginant su antrąją grupe. Baltieji kraujo kūneliai (limfocitai) atlieka svarbų vaidmenį kovojant su ligomis ir reguliuojant stresą įtakojančių hormonų kiekį.

„Pastebėjome, kad biologinius pokyčius gali iššaukti net ir viena masažo terapijos sesija. Ir tai galima pastebėti net ir visiškai sveiko žmogaus organizme“ – Hyman Rapaport, MD, vienas iš tyrimo autorių.