Vandens nauda žmogaus organizmui akivaizdi ir nenuginčijama. Vis dėl to, dauguma iš mūsų neįvertina vandens svarbos, ir vartoja jo gerokai per mažai. Specialistų nuomonės, kiek per dieną reiktų išgerti vandens suaugusiam žmogui, jau beveik nesiskiria. Prieinama bendros nuomonės, kad suvartoti per parą reiktų bent 2 litrus gryno vandens (arbata, vaisvandeniai ir panašūs gėrimai į skaičių neįeina, nes žmogaus skrandis juos virškina kaip maistą). O čia pateiksime 7 trumpas, tačiau svarias priežastis, kurios leis palaikyti motyvaciją ir padės aiškiau suvokti, kad vanduo ne be reikalo yra vadinamas gyvybės šaltiniu.

  1. Vanduo padeda sunormalizuoti kūno skysčius. Tavo kūnas sudarytas iš apytiksliai 60% vandens,  o organizmo skysčiai yra atsakingi už tokias kūno funkcijas kaip virškinimas, kūno temperatūra, maisto medžiagų įsisavinimas bei pernaša, seilių sekrecija ir kt. Kai kūnui trūksta skysčių užtikrinti sėkmingą organizmo veiklą, smegenys siunčia signalą – troškulio jausmą.
  2. Vanduo padeda kontroliuoti kolorijas. Metų metus mitybos specialistai rekomenduoja gerti daug vandens, siekiant numesti svorio, ar sureguliuoti maistines medžiagas. Nuomonė per daugelį praktikos dešimtmečių mažai tepasikeitė, tik dabar dietologai pabrėžia, kad pats vanduo magiškai svorio nesureguliuos, jeigu nebus subalansuoti visi sveikos gyvensenos aspektai (fizinis judėjimas, mityba, poilsis ir kt.) , taip pat rekomenduojama vartoti daugiau maisto produktų, kurie turi savyje vandens (vaisių, daržovių).vanduo
  3. Vanduo padeda sutelkti energiją raumenyse. Ląstelėse, kurios nesugeba palaikyti reikiamo vandens kiekio, sutrinka elektrolitų pusiausvyra ir impulsų perdavimo funkcijos, tai lemia raumenų nuovargį bei lėtesnį atsistatymą.
  4. Vanduo padeda tavo odai atrodyti puikiai. Odoje yra ypatingai daug vandens, ir tai padeda organizmui apsisaugoti nuo skysčių netekimo. Tiesa, neseniai atliktas eksperimentas, kurio metu 42-iejų metų moteris, gerdama 3 litrus vandens per dieną, 28  dienas iš eilės, pasiekė pribloškiančių rezultatų ( http://goo.gl/beJcCO ), dar kartą įrodo neabejotinas vandens naudas organizmui.
  5. Vanduo padeda skausmo prevencijai. Raumenų nuovargis ar skausmas, galvos skausmas, vanduo gali padėti apsisaugoti nuo to, arba veikti kaip vaistas, ypač galvos skausmo pradžios atveju (neretai galvos skausmą lemia vandens trūkumas smegenyse).
  6. Apsauga sąnariams. Vanduo padeda sanąriams išlikti minkštiems, paslankiems ir tinkamai „pamaitintiems“, nes vanduo geriausiai perneša reikalingas maisto medžiagas į šias kūno vietas, padeda apsisaugoti ir greičiau atsistatyti, patyrus žalą.
  7. Padeda pašalinti toksinus. Vanduo tarsi „išplauna“ organizmą iš vidaus, išvalo jį nuo susikaupusių toksinų, kurių šiuolaikinio žmogaus mityboje netrūksta.

Gerkite vandenį, būkite stiprūs ir sveiki!

Tomas Lekavičius