Sunkiai dirbate sporto salėje, kartojate begalę pilvo preso serijų, laikotės mitybos plano ir praleidžiate naktinius užkandžiavimus, tačiau jūsų pilvo presas visvien nepasirodo? Kokia gali būti to priežastis? Viena iš galimų priežasčių – jūsų organizmas ląstelėse užlaiko vandenį. Taip, teisingai, vandens perteklius jūsų organizmo ląstelėse gali privesti jūsų odą atrodyti pabrinkusiai, pasipūtusiai, lyg po ja būtų riebalų sluoksnis.

Vandens užsilaikymą organizme gali sukelti daugybė faktorių, todėl apačioje męs pamėginsime pateikti tik kelis pagrindinius būdus, kaip būtų galima to išvengti ar ištaisyti situaciją:

Venkite maisto kuriame yra didelis kiekis natrio. Kuo daugiau natrio suvartojate, tuo daugiau vandens organizmas užlaiko. Pažadėkite, kad atkreipsite dėmesį į maisto sudėtį ir vengsite sriubų pakeliuose, konservuoto maisto, sūdytų patiekalų, padažų ir pagardų.

water_drink_hydrateGerkite daugiau vandens. Keistai skamba? Taip, kad pašalintumėte vandens perteklių ląstelėse, turite neleisti organizmui jausti dehidratacijos. Jei organizmui dažnai ima trūkti vandens, organizmas linksta į sandeliavimą – kaupia vandenį ląstelėse atsargai. 

Prakaituokite. Kiek męs žinome, prakaito pagrindinė sudedamoji dalis – vanduo esantis jūsų organizme. 

Kreatinas: sumažinkite vartojimą arba darykite pertraukas. Kreatinas, maisto papildas kaupiantis vandenį lastelėse, kad padidintų baltymų sintezę. Norint atrodyti „didesniam“, tai yra gerai, tačiau norint atrodyti sausam, reikia to atsisakyti.

Venkite alkoholio ar gaiviųjų gėrimų – jie neatgaivina, o sukelia dehidrataciją. Nors ir skamba gerai, tačiau organizmas linksta kaupti vandens atsargas ląstelėse, kad nesutriktų medžiagų apykaita.

asparagus_0Valgykite šparagus. Šparagai – naturalūs diuretikai, tuo pačiu puikūs vitamino A, C, E, K šaltiniai. Ruošiant nereikėtų naudoti druskos ar sviesto. Diuretikai – grupė vaistų, kurie skatina šlapimo susidarymą inkstuose, mažina skysčių ir kai kurių druskų kiekį organizme.

Gerkite spanguolių sultys. Natūralus diuretikas. Jis ne tik šalina vandenį iš lasteliu, bet ir toksinus. Vengti cukraus spanguolių sultyse.

Gerkite multivitaminus. Vitamino B1 ir B6 trūkumas gali sukelti nereikalingą vandens kaupimą ląstelėse. Užtikrinkite multivitaminų gavybą, kad būtų garantuota gera organizmo veikla.

Visų šių patarimų laikytis gali būti sudėtinga, tačiau tikimės, kad į savo mitybą įtrauksite bent keturias naujas taisykles.