Saldainiai, spurgos, ir pyragėliai – gaminiai, kurių tikrai neturėtumėte valgyti ryte. O gal net nederėtų jų valgyti apskritai. Tačiau tai nėra vieninteliai gaminiai kurių jums reikėtų vengti ryte. Yra daugybė kitų, kasdienių, atrodo pusryčiams tinkamų pasirinkimų, kurie vėliau jus priverčia pajusti energijos trūkumą, alkį.

gettyimages-164924307-cereal-siong-heng-chan

Sausi pusryčiai.

Rytui gana patogu. Tačiau didžioji dalis, iš galimų pasirinkti, sausų pusryčių turi per dideli kiekį cukraus ir per mažą  kiekį baltymų, skaidulinių medžiagų. Ko pasekoje, didelė tikimybė, kad jūsų skrandis pradės jus erzinti dar nesulaukus pietų ar pirmųjų užkandžių. Greitai paruošiamas maistas jums gali pasidaryti labai patrauklus.

Kaip alternatyvą, rekomenduotume pasirinkti iš pilno grūdo avižas. Toks pat patogus pasirinkimas, tačiau padės išlikti sotiems ilgesnę laiko dalį. Tačiau jei tikrai norite rinktis sausus pusryčius, rekomenduotume rinktis porcijoje turinčius ne mažiau 5 gramų skaidulų ir mažiau nei 10 gramų cukraus.

gettyimages-531930358store-bought-lauri-patterson

Pakeliui į darbą pirkti sumuštiniai.

Kiaušinis, sūris ir pilno grudo duona gana geras pasirinkimas pusryčiams – jei juos gaminsite patys. Didžioji dalis parduotuvėse perkamų sumuštinių yra praturtinti natriu, konservantais ir riebalais.

Tinkamas pasirinkimas būtų: virti kiaušiniai ar paprastas vegetariškas sumuštinis ant skrudintos pilno grudo duonos, tortilijos.

gettyimages-667764857-greenjuice-dominic_rehn

Šviežiai spaustos vaisių sultys.

Žinoma, šviežiai spaustos sultys turi labai daug mums reikalingų vitaminų, mineralų ir antioksidantų. Tačiau jose taip pat labai daug cukraus, mažai skaidulų ir baltymų, kas reiškia, kad tai gana silpnas, nepilnavertis pasirinkimas pusryčiams. Jei vis vien norite sulčių pusryčiams, pasirinkite tuos vaisius, kurie turi kuo mažiau fruktozės ir praturtinkite pusryčius pilno grūdo skrebučiu su riešutų sviestu, jogurtu ar kiaušiniais.

Vaisių salotos.

Skamba sveikai, tačiau tai yra ta pati situacija, kaip ir su vaisių sultimis. Rekomenduotume per dieną suvalgyti ne daugiau 3 vnt. vaisių, kitaip rizikuojate gauti labai didelį kiekį cukraus. Rinkitės vartoti mažai fruktozės turinčius vaisius, rekomenduotume uogas su baltymais (natūraliu jogurtu) ar chia sėklomis.

gettyimages-700844375-yogurt-axel_bueckert

Neriebus jogurtas.

Ne visi jogurtai tinkami. Didžioji dalis neriebių jogurtu su saldikliais indelyje turi tiek pat cukraus, kiek bandelė, pyragėlis ar spurga, kurių taip stengėtės išvengti. Taip pat, atsisakymas riebalų gali sulėtinti progresą svorio mažinimo link. Jei jau esate sveikame, jums tinkamame svoryje ir jums patinka neriebaus jogurto be papildomų saldiklių skonis – tada tai geras pasirinkimas. Tačiau jei renkatės neriebų jogurtą su saldikliais, ar dėl norimų rezultatų staiga keisite pusryčius į neriebų jogurtą, to daryti nerekomenduotume. Riebesnis, mažiau cukraus turintis natūralus jogurtas leis pasijausti sotesniems ir apsaugos nuo papildomų angliavandenių ilgesnį laiko tarpą.

gettyimages-486563488-oatmeal-yodawaj

Greitai paruošiamos avižinės košės.

Užpilti paruoštą avižų pakelį šiltu vandeniu ar pienu tikrai greita ir patogu. Tačiau taip jus nereguliuojate kokį kiekį cukraus suvartojate pusryčiams. Taip pat, pakeliuose paruoštos avižos, dėl greito paruošimo būdo dažniausiai būna papildomai apdirbamos, ko pasekoje prarandamas skaidulų kiekis (angl. vadinama „instant oats“.). Rekomenduotume namuose visada turėti įprastų pilno grūdo avižų (angl. vadinama „rolled oats“ arba „steel cut oats“), o saldikliams naudoti riešutų sviestą, medų, džiovintus vaisius.

gettyimages-549933727-coffee-david_hartwell

Tiesiog kavos puodelis.

Kava tikrai turi daug teigiamų privalumų jūsų organizmui, tačiau ji negali atstoti jūsų pusryčių. Kofeinas, esantis kavoje, gali laikinai apkvailinti smegenis ir jūs pasijausite sotus, tačiau energijos trūkumas pradės jus erzinti nesulaukus pietų. Vargu ar išvengsite papildomų užkandžiavimų. Jei pusryčiams renkatės kavą, nepamirškite papildomo patiekalo, kuris jūsų organizmui suteiks tikrosios energijos ir reikiamų medžiagų.

Sveiki batonėliai ar granola.

Nors tai ir pristatoma kaip sveiki patiekalai, tai yra sveiko deserto alternatyvos. Kalbant apie pusryčius, labai svarbu išvengti per didelio cukraus kiekio. Rinkitės kiaušinius, riešutus, liesą mėsą ir daržoves, vakar dienos vakarienės likučius, ar plaktą kokteilį praturtintą baltymais. Pusryčių tikslas yra stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, tam, kad pažabotumėte papildomus užkandžiavimus ir išvengtumėte energijos šuolių dienoje.

Taip pat rekomenduotume paskaityti:
Baltymais praturtinti pusryčiai per 90 sekundžių.
Geriausi pusryčiai norint numesti svorio.
Avižų košė su kriaušėmis ir spanguolėmis.
6 maistingų kokteilių receptai stipriai dienos pradžiai!